Glemt adgangskode?
Opret konto

Cisco SFP (mini-GBIC) transceiver modul - Fibre Channel, 2Gb Fibre Channel

Producent Cisco
Produkt nr. DS-CWDM-1490=
Varenummer 872219
38.966,- DKK
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 11-09-2017
Mere info
Produktbeskrivelse Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - Fibre Channel, 2Gb Fibre Channel
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype CWDM
Dataoverførselshastighed 2.12 Gbps
Optisk bølgelængde 1490 nm
Dataforbindelsesprotokol Fibre Channel, 2Gb Fibre Channel
Maks. overføringsafstand 100 km
Dimensioner (B x D x H) 1.4 cm x 5.5 cm x 8.5 mm
Designet for Cisco IP Storage Services Module, Storage Services Module; MDS 9000, 9120, 9124, 9134, 9140, 9216A, 9216i, 9222i
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Farve Violet
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype CWDM
Dataforbindelsesprotokol Fibre Channel, 2Gb Fibre Channel
Dataoverførselshastighed 2.12 Gbps
Optisk bølgelængde 1490 nm
Maks. overføringsafstand 100 km
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3z
Interface 1 x 2Gb Fibre Channel - LC single-mode x 2
Kompatible åbninger 1 x SFP (mini-GBIC)
Overensstemmelsesstandarder Laser Class 1, FCC CFR21 Part 1040
Bredde 1.4 cm
Dybde 5.5 cm
Højde 8.5 mm
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 40 °C
Designet for Cisco IP Storage Services Module, Storage Services Module ¦ Cisco MDS 9000 Family 16-Port Storage Services Node, 9000 Family 18/4-Port Multiservice Module, 9120 Multilayer Fabric Switch, 9124 Multilayer Fabric Switch, 9134 Multilayer Fabric Switch, 9134 Multilayer Fabric Switch for HP, 9140 Multilayer Fabric Switch, 9216A Multilayer Fabric Switch, 9216i Multilayer Fabric Switch, 9222i Data Mobility Manager Appliance, 9222i Multiservice Modular Switch