Cisco SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 100Mb LAN

Producent: Cisco
Produktnummer: GLC-FE-100LX48=
EAN: 0882658072345
Varenummer: 435128
SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 100Mb LAN
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 16-08-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
96.546,- DKK
(77.236,80 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 16-08-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: Cisco
Produktnummer: GLC-FE-100LX48=
EAN: 0882658072345
Varenummer: 435128
Produktbeskrivelse Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 100Mb LAN
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC enkelttilstand
Antal pakker 48 (specifikationer er for enkelt genstande)
Model Indstiksmodul
Kabeltype 100Base-LX
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol 100Mb LAN
Maks. overføringsafstand 10 km
Dimensioner (B x D x H) 1.3 cm x 5.7 cm x 0.9 cm
Designet for Catalyst 2960, 2960-24, 2960-48, 2960G-24, 2960G-48, 2960S-24, 2960S-48, 3560, 3560-12
Antal pakker 48 (specifikationer er for enkelt genstande)
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 100Base-LX
Dataforbindelsesprotokol 100Mb LAN
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3ah
Interface 1 x Ethernet 100Base-LX - LC single-mode
Kompatible åbninger 1 x SFP (mini-GBIC)
Bredde 1.3 cm
Dybde 5.7 cm
Højde 0.9 cm
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 50 °C
Designet for Cisco Catalyst 2960-24LC-S, 2960-24PC-L, 2960-24PC-S, 2960-24TC, 2960-24TC-L, 2960-24TC-S, 2960-48PST-L, 2960-48PST-S, 2960-48T, 2960-48TC, 2960-48TC-L, 2960-48TC-S, 2960-8TC, 2960-8TC-S, 2960G-24TC, 2960G-48TC, 2960G-8TC, 2960S-24PD-L, 2960S-24PS-L, 2960S-24TD-L, 2960S-24TS-L, 2960S-24TS-S, 2960S-48FPD-L, 2960S-48FPS-L, 2960S-48LPD-L, 2960S-48LPS-L, 2960S-48TD-L, 2960S-48TS-L, 2960S-48TS-S, 3560-12PC, 3560-12PC-S, 3560-8PC

Cisco is the worldwide leader in networking for the Internet. Cisco provides the broadest line of solutions for transporting data, voice and video within buildings, across campuses, or around the world. Cisco solutions ensure that networks both public and private operate with maximum performance, security, and flexibility.