Glemt adgangskode?
Opret konto

Cisco SFP (mini-GBIC) transceiver modul - Fast Ethernet

Producent Cisco
Produkt nr. GLC-FE-100FX24=
EAN 0882658072369
Varenummer 435127
30.067,- DKK
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 11-09-2017
Mere info
Produktbeskrivelse Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - Fast Ethernet
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC multimodus
Antal pakker 24 (specifikationer er for enkelt genstande)
Model Indstiksmodul
Kabeltype 100Base-FX
Dataoverf??rselshastighed 100 Mbps
Optisk b??lgel??ngde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol Fast Ethernet
Maks. overf??ringsafstand 2 km
Dimensioner (B x D x H) 1.3 cm x 5.7 cm x 0.9 cm
Designet for Catalyst 2960, 2960-24, 2960-48, 2960G-24, 2960G-48, 2960S-24, 2960S-48, 3560, 3560-12
Antal pakker 24 (specifikationer er for enkelt genstande)
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 100Base-FX
Dataforbindelsesprotokol Fast Ethernet
Dataoverf??rselshastighed 100 Mbps
Optisk b??lgel??ngde 1310 nm
Maks. overf??ringsafstand 2 km
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3ah
Interface 1 x Ethernet 100Base-FX - LC multi-mode x 2
Kompatible ??bninger 1 x SFP (mini-GBIC)
Bredde 1.3 cm
Dybde 5.7 cm
H??jde 0.9 cm
Min. driftstemperatur 0 ??C
Maks. driftstemperatur 50 ??C
Designet for Cisco Catalyst 2960-24LC-S, 2960-24PC-L, 2960-24PC-S, 2960-24TC, 2960-24TC-L, 2960-24TC-S, 2960-48PST-L, 2960-48PST-S, 2960-48T, 2960-48TC, 2960-48TC-L, 2960-48TC-S, 2960-8TC, 2960-8TC-S, 2960G-24TC, 2960G-48TC, 2960G-8TC, 2960S-24PD-L, 2960S-24PS-L, 2960S-24TD-L, 2960S-24TS-L, 2960S-24TS-S, 2960S-48FPD-L, 2960S-48FPS-L, 2960S-48LPD-L, 2960S-48LPS-L, 2960S-48TD-L, 2960S-48TS-L, 2960S-48TS-S, 3560-12PC, 3560-12PC-S, 3560-8PC

The Cisco 100BASE-X small form-factor pluggable (SFP) is a hot-swappable input/output device that plugs into a fast Ethernet port or slot, linking the port with the network.