Glemt adgangskode?
Opret konto

Cisco QSFP+ transceiver modul - 40 Gigabit Ethernet

Producent: Cisco
Produkt nr.: QSFP-40G-ER4=
EAN: 882658705175
Varenummer: 979690
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 10-12-2017
Mere info
198.611,- DKK
Produktbeskrivelse Cisco - QSFP+ transceiver modul - 40 Gigabit Ethernet
Enhedstype QSFP+ transceiver modul - LC single-mode
Model Indstiksmodul
Kabeltype 40GBase-ER4
Dataoverførselshastighed 40 Gbps
Optisk bølgelængde 1271 nm / 1291 nm / 1311 nm / 1331 nm
Dataforbindelsesprotokol 40 Gigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand 40 km
Dimensioner (B x D x H) 1.84 cm x 7.24 cm x 1.35 cm
Vægt 100 g
Producentgaranti 1-års garanti
Enhedstype QSFP+ transceiver modul
Model Indstiksmodul
Farve Rød
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 40GBase-ER4
Dataforbindelsesprotokol 40 Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 40 Gbps
Optisk bølgelængde 1271 nm / 1291 nm / 1311 nm / 1331 nm
Maks. overføringsafstand 40 km
Egenskaber OTU3 datarate-support
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3ba, ITU-T G.652
Interface 1 x Ethernet 40GBase-ER4 - LC single-mode x 2
Overensstemmelsesstandarder MSA SFF-8436
Strømforbrug ved drift 3.5 Watt
Bredde 1.84 cm
Dybde 7.24 cm
Højde 1.35 cm
Vægt 100 g
Service & Support Begrænset garanti - 1 år
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C