Cisco QSFP+ transceiver modul - 40 Gigabit LAN

Producent: Cisco
Produktnummer: QSFP-40G-SR4=
EAN: 5712505435427
Varenummer: 492009
QSFP+ transceiver modul - 40 Gigabit LAN
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
+5 stk. Fjernlager
Leveringstid: 4-5 hverdage
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
17.285,- DKK
(13.828,00 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
+5 stk. Fjernlager
Leveringstid: 4-5 hverdage
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: Cisco
Produktnummer: QSFP-40G-SR4=
EAN: 5712505435427
Varenummer: 492009
Produktbeskrivelse Cisco - QSFP+ transceiver modul - 40 Gigabit LAN
Enhedstype QSFP+ transceiver modul - MPO multi-mode
Model Indstiksmodul
Kabeltype 40GBASE-SR4
Dataoverførselshastighed 40 Gbps
Optisk bølgelængde 850 nm
Dataforbindelsesprotokol 40 Gigabit LAN
Maks. overføringsafstand 150 m
Dimensioner (B x D x H) 1.84 cm x 7.24 cm x 1.35 cm
Vægt 100 g
Producentgaranti 90 dages garanti
Designet for ASR 9000 Series 1-port 40-Gigabit Ethernet Modular Port Adapter, 2-port 40-Gigabit Ethernet Modular Port Adapter; Nexus 2248PQ 10GE Fabric Extender, 3016Q, 3064-E, 3064PQ, 3064PQ Front-to-Back Airflow LAN Enterprise License Bundle, 3064-X, 6001, 93108TC-EX, 93180YC-FX, 9336C-FX2, 9372PX-E
Enhedstype QSFP+ transceiver modul
Model Indstiksmodul
Farve Beige
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 40GBASE-SR4
Dataforbindelsesprotokol 40 Gigabit LAN
Dataoverførselshastighed 40 Gbps
Optisk bølgelængde 850 nm
Maks. overføringsafstand 150 m
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3ba
Interface 1 x 40Gb Ethernet - MPO multi-mode
Kompatible åbninger 1 x QSFP+
Overensstemmelsesstandarder Laser Class 1, ELV, RoHS, IEC 60825-1, GR-326-CORE, MSA, GR-20-CORE, GR-1435-CORE
Bredde 1.84 cm
Dybde 7.24 cm
Højde 1.35 cm
Vægt 100 g
Service & Support Begrænset garanti - 90 dage
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Designet for Cisco ASR 9000 Series 1-port 40-Gigabit Ethernet Modular Port Adapter, 2-port 40-Gigabit Ethernet Modular Port Adapter ¦ Cisco Nexus 2248PQ 10GE Fabric Extender, 3016Q, 3064-E, 3064PQ, 3064PQ Front-to-Back Airflow LAN Enterprise License Bundle, 3064-X, 6001, 93108TC-EX, 93180YC-FX, 9336C-FX2, 9372PX-E

The Cisco 40GBASE QSFP+ (Quad Small Form-Factor Pluggable Plus) modules offer customers a wide variety of high-density 40 Gigabit Ethernet connectivity options for data center, high-performance computing networks, enterprise core and distribution layers, and service provider transport applications.
The Cisco 40GBASE-SR4 QSFP+ Module supports link lengths of 100 m and 150 m respectively on laser-optimized OM3 and OM4 multimode fiber cables. It primarily enables high-bandwidth 40G optical links over ribbon fiber cables terminated with multi-fiber connectors, and could also be used along with ribbon to duplex fiber breakout cables for connectivity to four 10GBASE-SR optical interfaces.

Rentefri finansiering

(0% rente - 39 DKK i gebyr pr. md.)

Læs vilkår
Løbetid:
Pr. måned KUN:
ÅOP: 9000.1%
Låneomkostninger:
Samlet tilbagebetalingsbeløb:
Finansiering vælges som betalingsmetode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.
Express Bank