Cisco QSFP transceiver modul - 100 Gigabit Ethernet

Producent: Cisco
Produktnummer: QSFP-100G-LR-S=
Varenummer: F21626074
QSFP transceiver modul - 100 Gigabit Ethernet

(Automatisk oversat) Cisco QSFP-100G-LR-S-modulet understøtter forbindelseslængder på op til 10 km over et standardpar G.652 Single-Mode Fiber (SMF) med duplex LC-stik. 100 Gigabit Ethernet-signalet bæres over en enkelt bølgelængde ved hjælp af indbygget PAM4-modulering og FEC.

Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 06-02-2022
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
54.727,- DKK
(43.781,60 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 06-02-2022
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: Cisco
Produktnummer: QSFP-100G-LR-S=
Varenummer: F21626074
Produktbeskrivelse Cisco - QSFP transceiver modul - 100 Gigabit Ethernet
Enhedstype QSFP transceiver modul - LC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 100GBase-LR
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol 100 Gigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand 10 km
Dimensioner (B x D x H) 1.84 cm x 7.24 cm x 1.35 cm
Producentgaranti 5 års garanti
Enhedstype QSFP transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 100GBase-LR
Dataforbindelsesprotokol 100 Gigabit Ethernet
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Egenskaber Forward Error Correction (FEC), PAM4 modulationsformat, blå trækfane
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3ba, ITU-T G.652, IEEE 802.3bm
Interface 1 x Ethernet 100GBase-LR - LC enkelttilstand hun x 2
Overensstemmelsesstandarder Laser Class 1, ELV, RoHS, IEC 60825-1, GR-326-CORE, IEC 60825-2, GR-20-CORE, GR-1435-CORE, 21 CFR 1040.10, 21 CFR 1040.11, MSA SFF-8665, MSA SFF-8636, GR-468-CORE, UL E116441
Strømforbrug ved drift 4 Watt
Bredde 1.84 cm
Dybde 7.24 cm
Højde 1.35 cm
Service & Support Begrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C