Glemt adgangskode?
Opret konto

Cisco 40G Fabric Extender Transceiver

Cisco 40G Fabric Extender Transceiver QSFP+ transceiver modul - 40 Gigabit Ethernet

Producent Cisco
Produkt nr. WSP-Q40GLR4L=
Varenummer 927914
39.935,- DKK
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 01/08/2017
Mere info
Produktbeskrivelse Cisco 40G Fabric Extender Transceiver - QSFP+ transceiver modul - 40 Gigabit Ethernet
Enhedstype QSFP+ transceiver modul - LC single-mode
Model Indstiksmodul
Kabeltype 40GBase-LR4
Dataoverførselshastighed 40 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol 40 Gigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand 2 km
Dimensioner (B x D x H) 1.84 cm x 7.24 cm x 1.35 cm
Vægt 100 g
Producentgaranti 90 dages garanti
Enhedstype QSFP+ transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 40GBase-LR4
Dataforbindelsesprotokol 40 Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 40 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 2 km
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3ba
Interface 1 x Ethernet 40GBase-LR4 - LC single-mode x 2
Overensstemmelsesstandarder Laser Class 1, FCC CFR21 Part 1040, ELV, RoHS, IEC 60825-1, GR-326-CORE, GR-20-CORE, GR-1435-CORE, ITU-T G.652.D, MSA SFF-8436
Strømforbrug ved drift 3.5 Watt
Bredde 1.84 cm
Dybde 7.24 cm
Højde 1.35 cm
Vægt 100 g
Service & Support Begrænset garanti - 90 dage
Min. driftstemperatur 10 °C
Maks. driftstemperatur 60 °C