Glemt adgangskode?
Opret konto

C2G SC-ST 50/125 OM2 Duplex Multimode PVC Fiber Optic Cable (LSZH)

C2G SC-ST 50/125 OM2 Duplex Multimode PVC Fiber Optic Cable (LSZH) netværkskabel - 20 m - orange

Producent C2G
Produkt nr. 85487
EAN 0757120854876
Varenummer 886219
Økonomisk løsning, der leverer højere båndbredde og overførselshastigheder og understøtter længere afstande med mindre tab end 62,5/125 fiber. Designet specielt til nutidens komponenter med mindre åbninger. Dette kabel er fuldt kompatibelt med multimode-anvendelsesformål.
Low Smoke Zero Halogen (LSZH / LS0H)-kappen er fremstillet af materialer, der reducerer afgivelsen af røg og halogen, når kablet udsættes for ekstreme temperaturer.
Dette reducerer mængden af skadelige, giftige og korroderende gasser, som kabler fremstillet af plastmaterialer ellers ville afgive til omgivelserne under forbrænding. Denne konstruktion gør LSZH-kabler ideelle til anvendelsesformål, hvor beskyttelsen af mennesker og udstyr mod skadelige korroderende gasser er af afgørende vigtighed.
Den patenterede sprøjtestøbningsproces giver hver forbindelse højere modstandsevne mod træk, belastning og slag i forbindelse med installering af kablerne.
Hvert kabel er 100 % optisk inspiceret og testet for indskydningstab, før det leveres. Kappens trækaflastende design omslutter den populære 50/125 multi-mode fiber, så den ikke udsættes for elektrisk interferens.
506,- DKK
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 13/07/2017
Mere info
Produktbeskrivelse C2G SC-ST 50/125 OM2 Duplex Multimode PVC Fiber Optic Cable (LSZH) - netværkskabel - 20 m - orange
Type Netværkskabel - OM2
Teknologi Fiberoptik
Fiberoptiktype Multimodus
Egenskaber Halogenfri
Længde 20 m
Diameter af kore / belægning 50 / 125 my
Forbindelsesled 2 x SC multimodus - han
Stikforbindelse (anden ende) 2 x ST multimodus - han
Farve Orange
Producentgaranti Begrænset livtidsgaranti
Netværkskabeltype Netværkskabel - OM2
Teknologi Fiberoptik
Fiberoptiktype Multimodus
Kappemateriale Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
Antal fiber 2
Diameter af kore / belægning 50 / 125 my
Egenskaber Halogenfri
Længde 20 m
Farve Orange
Forbindelsesled 2 x SC multimodus - han
Stikforbindelse (anden ende) 2 x ST multimodus - han
Overensstemmelsesstandarder TIA/EIA-455-171A
Service & Support Begrænset livtidsgaranti
Min. driftstemperatur -20 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Finansiering
Læs vilkår
Løbetid
Pr. måned KUN
ÅOP 9000.1%
Låneomkostninger
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.