C2G SC-ST 10Gb 50/125 OM3 Duplex Multimode PVC Fiber Optic Cable (LSZH)

C2G SC-ST 10Gb 50/125 OM3 Duplex Multimode PVC Fiber Optic Cable (LSZH) netværkskabel - 1 m. - akvamarin

Producent: C2G
Produktnummer: 85522
EAN: 757120855224
Varenummer: F834129
netværkskabel - 1 m. - akvamarin
Dette OM3 Duplex Multimode fiberoptiske kabel er ideelt til tilslutning af 10GBase-SR, 10GBase-LRM, SFP+ og QSFP+ transceivere til 10 gigabit netværksforbindelser. Dette kabel har en LSZH-kappe, som beskytter mod giftige og korroderende gasser i dårlige ventilerede områder og andre steder, hvor dette er af afgørende vigtighed. Dette kabel er også bagud kompatibelt med eksisterende 50/125-udstyr, og det har tilstrækkelig overskydende kapacitet til at understøtte LED- og VCSEL-laserlyskilder samt 10 gigabit ethernet-anvendelse.
Low Smoke Zero Halogen (LSZH / LS0H)-kappen er fremstillet af materialer, der reducerer afgivelsen af røg og halogen, når kablet udsættes for ekstreme temperaturer.
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  2 stk. Fjernlager
Leveringstid: 3 hverdage
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
351,- DKK
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  2 stk. Fjernlager
Leveringstid: 3 hverdage
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: C2G
Produktnummer: 85522
EAN: 757120855224
Varenummer: F834129
Produktbeskrivelse C2G SC-ST 10Gb 50/125 OM3 Duplex Multimode PVC Fiber Optic Cable (LSZH) - netværkskabel - 1 m. - akvamarin
Type Netværkskabel - OM3
Teknologi Fiberoptik
Fiberoptiktype Multimodus
Egenskaber Halogenfri
Længde 1 m.
Diameter af kore / belægning 50 / 125 my
Forbindelsesled 2 x ST multimodus - han
Stikforbindelse (anden ende) 2 x SC multimodus - han
Farve Akvamarin
Producentgaranti Begrænset livtidsgaranti
Netværkskabeltype Netværkskabel - OM3
Teknologi Fiberoptik
Fiberoptiktype Multimodus
Kappemateriale Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
Antal fiber 2
Diameter af kore / belægning 50 / 125 my
Egenskaber Halogenfri
Længde 1 m.
Farve Akvamarin
Forbindelsesled 2 x ST multimodus - han
Stikforbindelse (anden ende) 2 x SC multimodus - han
Overensstemmelsesstandarder TIA/EIA-455-171A
Service & Support Begrænset livtidsgaranti
Min. driftstemperatur -20 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C