Glemt adgangskode?
Opret konto

C2G LC-SC 10Gb 50/125 OM3 Duplex Multimode PVC Fiber Optic Cable (LSZH)

C2G LC-SC 10Gb 50/125 OM3 Duplex Multimode PVC Fiber Optic Cable (LSZH) netværkskabel - 20 m - akvamarin

Producent C2G
Produkt nr. 85538
EAN 0757120855385
Varenummer 886255
Dette OM3 Duplex Multimode fiberoptiske kabel er ideelt til tilslutning af 10GBase-SR, 10GBase-LRM, SFP+ og QSFP+ transceivere til 10 gigabit netværksforbindelser. Dette kabel har en LSZH-kappe, som beskytter mod giftige og korroderende gasser i dårlige ventilerede områder og andre steder, hvor dette er af afgørende vigtighed. Dette kabel er også bagud kompatibelt med eksisterende 50/125-udstyr, og det har tilstrækkelig overskydende kapacitet til at understøtte LED- og VCSEL-laserlyskilder samt 10 gigabit ethernet-anvendelse.
Low Smoke Zero Halogen (LSZH / LS0H)-kappen er fremstillet af materialer, der reducerer afgivelsen af røg og halogen, når kablet udsættes for ekstreme temperaturer.
590,- DKK
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 16-08-2017
Mere info
Produktbeskrivelse C2G LC-SC 10Gb 50/125 OM3 Duplex Multimode PVC Fiber Optic Cable (LSZH) - netværkskabel - 20 m - akvamarin
Type Netv??rkskabel - OM3
Teknologi Fiberoptik
Fiberoptiktype Multimodus
Egenskaber Halogenfri
L??ngde 20 m
Diameter af kore / bel??gning 50 / 125 my
Forbindelsesled 2 x SC multimodus - han
Stikforbindelse (anden ende) 2 x LC multimodus - han
Farve Akvamarin
Producentgaranti Begr??nset livtidsgaranti
Netv??rkskabeltype Netv??rkskabel - OM3
Teknologi Fiberoptik
Fiberoptiktype Multimodus
Kappemateriale Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
Antal fiber 2
Diameter af kore / bel??gning 50 / 125 my
Egenskaber Halogenfri
L??ngde 20 m
Farve Akvamarin
Forbindelsesled 2 x SC multimodus - han
Stikforbindelse (anden ende) 2 x LC multimodus - han
Overensstemmelsesstandarder TIA/EIA-455-171A
Service & Support Begr??nset livtidsgaranti
Min. driftstemperatur -20 ??C
Maks. driftstemperatur 70 ??C