Glemt adgangskode?
Opret konto

C2G LC-LC 9/125 OS1 Duplex Singlemode PVC Fiber Optic Cable (LSZH)

C2G LC-LC 9/125 OS1 Duplex Singlemode PVC Fiber Optic Cable (LSZH) patchkabel - 7 m - gul

Producent: C2G
Produkt nr.: 85608
EAN: 757120856085
Varenummer: 886324
Low Smoke Zero Halogen (LSZH / LS0H)-kappen er fremstillet af materialer, der reducerer afgivelsen af røg og halogen, når kablet udsættes for ekstreme temperaturer.
Dette reducerer mængden af skadelige, giftige og korroderende gasser, som kabler fremstillet af plastmaterialer ellers ville afgive til omgivelserne under forbrænding. Denne konstruktion gør LSZH-kabler ideelle til anvendelsesformål, hvor beskyttelsen af mennesker og udstyr mod skadelige korroderende gasser er af afgørende vigtighed.
Den patenterede sprøjtestøbningsproces giver hver forbindelse højere modstandsevne mod træk, belastning og slag i forbindelse med installering af kablerne.
Hvert kabel er 100 % optisk inspiceret og testet for indskydningstab, før det leveres. Kappens trækaflastende design omslutter den populære 9/125 single-mode fiber, så den ikke udsættes for elektrisk interferens.
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 09-12-2017
Mere info
488,- DKK
Produktbeskrivelse C2G LC-LC 9/125 OS1 Duplex Singlemode PVC Fiber Optic Cable (LSZH) - patchkabel - 7 m - gul
Type Patchkabel - OS1
Teknologi Fiberoptik
Fiberoptiktype Singlemodus
Egenskaber Halogenfri
Længde 7 m
Diameter af kore / belægning 9 / 125 micron
Forbindelsesled 2 x LC enkelttilstand - han
Stikforbindelse (anden ende) 2 x LC enkelttilstand - han
Farve Gul
Producentgaranti Begrænset livtidsgaranti
Netværkskabeltype Patchkabel - OS1
Teknologi Fiberoptik
Fiberoptiktype Singlemodus
Kappemateriale Low Smoke Zero Halogen (LSZH)
Antal fiber 2
Diameter af kore / belægning 9 / 125 micron
Egenskaber Halogenfri
Længde 7 m
Farve Gul
Forbindelsesled 2 x LC enkelttilstand - han
Stikforbindelse (anden ende) 2 x LC enkelttilstand - han
Overensstemmelsesstandarder TIA/EIA-455-171A
Service & Support Begrænset livtidsgaranti
Min. driftstemperatur -20 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C