Allied Telesis AT SPLX10/I SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE

Producent: Allied Telesis
Produkt nr.: AT-SPLX10/I
EAN: 0767035190877
Varenummer: F3532085
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  1 stk. Fjernlager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
1.179,- DKK
Produktbeskrivelse Allied Telesis AT SPLX10/I - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 1000Base-LX
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol GigE
Maks. overføringsafstand 10 km
Producentgaranti 1-års garanti
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 1000Base-LX
Dataforbindelsesprotokol GigE
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Interface 1 x Ethernet 1000Base-LX - LC single-mode x 2
Kompatible åbninger 1 x SFP (mini-GBIC)
Service & Support Begrænset garanti - 1 år
Min. driftstemperatur -40 °C
Maks. driftstemperatur 85 °C
Fugtighedsgrad ved brug 0 - 85%

The AT-SPLX10/I offers a long-haul option to extend your network up to 10 km. The AT-SPLX10 is compatible with all the Allied Telesis range of products which have an SFP port.