Glemt adgangskode?
Opret konto

Allied Telesis AT MCF2012LC Multi-channel Media Converter

Allied Telesis AT MCF2012LC Multi-channel Media Converter fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet

Producent Allied Telesis
Produkt nr. AT-MCF2012LC
EAN 0767035186078
Varenummer 1051899
14.287,- DKK
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 12-09-2017
Mere info
Produktbeskrivelse Allied Telesis AT MCF2012LC Multi-channel Media Converter - fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet
Enhedstype Fibermedieomformer - RJ-45 / LC multimodus
Antal porte 12
Model Indstiksmodul
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataoverf??rselshastighed 100 Mbps
Optisk b??lgel??ngde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol Ethernet, Fast Ethernet
Maks. overf??ringsafstand 2 km
Producentgaranti 1-??rs garanti
Enhedstype Fibermedieomformer
Model Indstiksmodul
Antal porte 12
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataforbindelsesprotokol Ethernet, Fast Ethernet
Dataoverf??rselshastighed 100 Mbps
Optisk b??lgel??ngde 1310 nm
Maks. overf??ringsafstand 2 km
Statusindikatorer Ports transmissionshastighed, tilslutning OK, link/aktivitet
Egenskaber Auto-sensing per device, auto-negotiation, MissingLink, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Smart Missing Link (SML)
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Interface 12 x Ethernet 100Base-FX - LC multi-mode hun x 2 ¦ 12 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun
Kompatible ??bninger 1 x Ekspansionsholder
Service & Support Begr??nset garanti - 1 ??r

The AT-MCF2000 Multi-channel Modular Media Chassis is a high performance, highly available, high channel density media device. Designed for maximum reliability, the fan modules, power supplies and the management module can all be hot removed and inserted without any interruption to traffic flow on any of the blades. Up to two media blades can be inserted into the AT-MCF2000 chassis, providing a scalable 'pay-as-you-grow' architecture. This is further extended by stacking multiple chassis, with one management module controlling a complete stack, or with two management modules, with the second providing redundant management.

Finansiering
Læs vilkår
Løbetid
Pr. måned KUN
ÅOP 9000.1%
Låneomkostninger
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.