Allied Telesis AT DMC100/LC fibermedieomformer - 100Mb LAN

Producent: Allied Telesis
Produktnummer: AT-DMC100/LC-50
EAN: 0767035209920
Varenummer: F20683595
fibermedieomformer - 100Mb LAN

(Automatisk oversat) Allied Telesis DMC-serie mediekonvertere kan let passe ind i håndfladen. Ud over at være kompakt - med et lille CO2-fodaftryk - kan DMC-serien også drives med et Micro-USB til USB-kabel og tilsluttes direkte til en bærbar computer eller pc. Dette sparer installationstid og kabler, da der ikke er yderligere strømkrav.

Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
+5 stk. Fjernlager
Leveringstid: 5-6 hverdage
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
1.221,- DKK
(976,80 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
+5 stk. Fjernlager
Leveringstid: 5-6 hverdage
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: Allied Telesis
Produktnummer: AT-DMC100/LC-50
EAN: 0767035209920
Varenummer: F20683595
Produktbeskrivelse Allied Telesis AT DMC100/LC - fibermedieomformer - 100Mb LAN
Enhedstype Fibermedieomformer - RJ-45 / LC multimodus
Model Desktop
Lokalisering Europa
Kabeltype 100Base-FX, 100Base-TX
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol 100Mb LAN
Maks. overføringsafstand 2 km
Dimensioner (B x D x H) 3.18 cm x 9.14 cm x 2.16 cm
Vægt 113 g
Enhedstype Fibermedieomformer
Model Desktop
Lokalisering Europa
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 100Base-FX, 100Base-TX
Dataforbindelsesprotokol 100Mb LAN
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 2 km
Statusindikatorer Link/aktivitet
Egenskaber Auto-negotiation, VLAN-understøttet, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Smart Missing Link (SML), strøm fra USB, Automatic Link Restoration
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.1Q
Interface 1 x Ethernet 100Base-FX - LC multi-mode hun x 2 ¦ 1 x Ethernet 100Base-TX - RJ-45 hun
Medfølgende ledninger 1 x USB opladerkabel
Overensstemmelsesstandarder FCC Klasse A certificeret, VCCI, C-Tick, CISPR 22 Klasse A, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, RoHS, UL 60950-1, EN 60950-1, EN 55022 Class A
Strømenhed Ekstern strømforsyning
Bredde 3.18 cm
Dybde 9.14 cm
Højde 2.16 cm
Vægt 113 g
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 40 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 95 % (ikke-kondenserende)