AirLive SFP-SX SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE

Producent: OvisLink
Produktnummer: SFP-SX V2
EAN: 4719869616999
Varenummer: 488943
SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 21-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
574,- DKK
(459,20 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 21-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: OvisLink
Produktnummer: SFP-SX V2
EAN: 4719869616999
Varenummer: 488943
Produktbeskrivelse AirLive SFP-SX - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC multimodus
Model Indstiksmodul
Kabeltype 1000Base-SX
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Optisk bølgelængde 850 nm
Dataforbindelsesprotokol GigE
Maks. overføringsafstand 500 m
Dimensioner (B x D x H) 6.7 cm x 1.3 cm x 0.9 cm
Vægt 16 g
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 1000Base-SX
Dataforbindelsesprotokol GigE
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Optisk bølgelængde 850 nm
Maks. overføringsafstand 500 m
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3z, IEEE 802.3ae
Interface 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode
Kompatible åbninger 1 x SFP (mini-GBIC)
Bredde 6.7 cm
Dybde 1.3 cm
Højde 0.9 cm
Vægt 16 g
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C

The SFP-SX is a high performance and cost-effective module for serial optical data communication applications specified for multimode of 1.25 Gb/s. The module is intended for multimode fiber, operates at a nominal wavelength of 850 nm. The module is a duplex LC connector transceiver designed for use in Gigabit Ethernet applications and to provide IEEE-802.3z compliant link for 1.25 Gb/s short reach applications.